Blog

Brizo Park

Park – plac zabaw, siłownia i kwiatowy ogród


Szukając odpowiedniego miejsca na budowę osiedla BrizoPark w Mechelinkach wzięliśmy pod uwagę codzienne potrzeby mieszkańców m.in. bliską lokalizację przedszkola, szkoły podstawowej i sklepów. Jednak to, o co najczęściej pytają klienci, to forma zagospodarowania zielonych przestrzeni oraz placu zabaw dla najmłodszych. Dlatego wychodząc oczekiwaniom, w części osiedla zaprojektowaliśmy przestrzeń w stylu parku naturalistycznego.

Głównym założeniem koncepcji jest dostosowanie funkocjonalności do krajobrazu. Chcieliśmy podkreślić naturalne walory okolicy osiedla BrizoPark. Miejsce to musi spełniać określone warunki relaksu i dobrego samopoczucia w przestrzeni parkowej.

Przez środek parku prowadzi kręta alejka, która wokoło jest bogato obsadzona roślinami. W przestrzeni parku są liczne ławeczki, altanka i wydzielone dwa place zabaw. Chcemy, aby dzieci miały kontakt z naturą, dlatego park będzie bogaty w różne gatunki kwiatów, karmniki, domki dla ptaków i owadów. Plac zabaw posiada obszar z urządzeniami do street workoutu oraz zjazd linowy.

Miejsce to jest atrakcyjne i bezpieczne dla spacerujących. Alejki są z oświetlone i z ławeczkami. Dla zbudowania romantycznego klimatu w parku korony drzew są podświetlane od dołu ledami.

Dla pielęgnowania właściwych relacji sąsiedzkich zaprojektowaliśmy rozległe podjazdy, zieleńce przyuliczne z ławeczkami i stojakami na rowery. Cała komunikacja wewnątrz osiedla będzie w formie „the woonerf way”. To przestrzeń wspólnie dzielona miedzy jadącymi autami, a ruchem pieszym. To też droga, po której dzieci mogą bezpiecznie się przemieszczać.

Plac zabaw dla dzieci w części wypoczynkowej Brizo Park

copyright © 2021